Rośliny perfekcyjne do ogrodu – jodła koreańska i hiacynty

Troska o estetykę naszych domów, mieszkań czy ogrodów to nasza istotna cecha charakterystyczna. Niemało z nas decyduje się na egzotyczne wręcz gatunki, więc hiacynty cieszą się tak dużą oraz ciągle rosnącą popularnością. Te piękne i kolorowe kwiaty mogą być uprawiane nawet do czterech lat na tym samym obszarze ziemi. Specjaliści w zakresie sadownictwa oraz ogrodnictwa rekomendują jednak sadzenie tych roślin w czasie jesieni, ponieważ dzięki temu nie będą one narażone na różne bakterie oraz grzyby.
rozwinięty kwiat hiacynt
Autor: Mark Dixon
Źródło: http://www.flickr.com
Jodła koreańska a cechy charakterystyczne gatunku

Należąca do grupy drzew iglastych jodła koreańska to znakomita roślina do mniejszych ogrodów. Jej łacińska nazwa to Abies Koreana. Kiedy we właściwy sposób się o nią troszczymy, tak samo z odpowiednią systematycznością oraz w odpowiednim rytmie okazujemy jej uwagę może wznieść się aż do 8 metrów. Wyjątkowy pokrój tej rośliny i stożkowata korona odróżniają ją na tle innych roślin z ogrodu. Liście w kolorze zimno-zielonym zwracają uwagę szczególnie.Jak właściwie dbać o hiacynty?

Wyjątkowy gatunek kwiatów, którym są niezaprzeczalnie hiacynty (http://www.projektoskop.pl/a-342-hiacynty-w-pojemnikach.html), to interesujące rozwiązanie do każdego ogrodu. Właściciele hiacyntów muszą być zorientowani odnośnie tego, jak należy o te rośliny dbać oraz z jaką częstotliwością wykopywać czy sadzić. Wykopywanie ich z początkiem lata daje gwarancję odpowiedniego wzrostu we właściwym, spodziewanym czasie. Te wyjątkowe kwiaty spełniają wymogi estetyczne wielu entuzjastów sadzenia kwiatów, dlatego są przez nich tak chętnie wybierane.Niesamowita jodła koreańska a jej sadzenie

Jodła koreańska (projektoskop.pl) jako roślina ogrodowa musi być sadzona w odpowiedniej glebie. Dzięki temu możemy mieć stuprocentową pewność dobrego tempa jej wzrostu. Polecane jest, by jodła ta znajdowała się w półcieniu czy w słońcu, gdyż te warunki wyjątkowo jej sprzyjają. Jest doskonałą rośliną dekoracyjną przeznaczoną do mniejszych czy większych ogrodów, zachwyca swą estetyką też w miejscach eksponowanych.