Chryzantemy z Praszki

Praszka - niewielkie miasteczko w województwie opolskim. Tylko trochę więcej niż osiem tysięcy mieszkańców, parę zabytków. Wydawać by się mogło, że w tym miasteczku nic się nie dzieje. A jednak to błąd. Praszka jest doskonale prosperującym ośrodkiem dla przemysłu i usług. Mieszczą się tu zakłady motoryzacyjne, fabryka wytwarzająca maszyny pakujące i kilka innych zakładów.
Chryzantemy
Autor: http://www.flickr.com
Źródło: http://www.flickr.com
A w odległości tylko paru kilometrów znajdziemy coś zupełnie innego. Została tam stworzona uprawa kwiatów chryzantem. Jedna z największych i najlepszych w Polsce. Zdecydowanie warto wybrać się tam, nawet po to, aby zobaczyć to na własne oczy. Cyklicznie organizowane są dni otwarte, kiedy to możemy obejrzeć najładniejsze okazy i nowe odmiany.

Kwiaty z historią

W Polsce chryzantemy zwykle kupujemy w listopadzie, kiedy to ozdabiamy nimi groby. To ogromna szkoda, że są tak mocno kojarzone jako ”kwiaty na cmentarz”, dlatego, że rośliny te sprawdzają się idealnie jako ozdoby ogrodów i balkonów. Są o wiele bardziej wytrzymałe niż najczęściej kupowane pelargonie i surfinie.

Jesienny czar chryzantem
Autor: ankakay
Źródło: http://www.flickr.com/photos/ankakay/2939869819/
Jest ogromną liczbę gatunków chryzantem, a wszystkie są bardzo dekoracyjne. Można wybierać z bogatej palety barw - od białych, przez różowe, pomarańczowe, żółte do czerwonych i bordowych. Można znaleźć rośliny o niewielkich kwiatkach, tych w średnim rozmiarze a także dużych. Tworzą zachwycające kolorowe kule w donicy i nie da się od nich oderwać wzroku.

Nie tylko jesieniąRośliny te kojarzą się nam zwykle z jesienią, a można znaleźć wiele pięknych odmian letnich, które właśnie teraz kwitną obficie i przepięknie. Może warto pomyśleć o ozdobieniu tarasu czy ogrodowych rabatek właśnie chryzantemami?

W Polsce co roku lata są coraz bardziej gorące. Z roku na rok temperatura się podwyższa, więc trudniej nam dbać o kwiaty. Nawet podlewane kilka razy dziennie, często usychają i tracą całą swoją urodę. A chryzantemy to rośliny zdecydowanie bardziej wytrzymałe, zatem jeśli zdecydujemy się właśnie je posadzić, nasz taras będzie piękny przez całe lato.
Źródło : Chryzantemy Praszka