Uprawy chryzantem w Polsce.

Pełne uroku kwiaty, jakim są niewątpliwie chryzantemy nam kojarzą się w głównej mierze z jesienią a także świętem zmarłych. Jednakże chryzantemy to ogromna grupa roślin. Ich wziętość jest tak wielka, że bez żadnych problemów możemy je kupić w każdej kwiaciarni. W naszym kraju na chryzantemy mówi się też złocienie. Warto znać tę inną nazwę, która może wprowadzić nas czasem w błąd, jeśli nie znamy tego pojęcia.
Chryzantemy
Autor: liz west
Źródło: http://www.flickr.com
Jako, że kwiaty te cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem uprawa chryzantem ma swe uzasadnienie. Możemy na tym biznesie sporo zyskać, jeśli proponuje się kwiaty dobrej jakości. Trafiają one nie tylko na nagrobki, ale również do naszych mieszkań. Te kwiaty cechują się tym, iż stają się doskonałe do upiększenia domu, z racji wyrazistej formy, którą posiadają. Warto jednak pamiętać o tym, że po przejściu procesu przekwitania nadają się już tylko do kosza.

Co prawda uprawa chryzantem nie jest taką banalną, rzeczą jak to jest w przypadku innych rodzajów kwiatów. Są to kwiaty, które są niebywale wrażliwe na minusowe temperatury, które przecież w Polsce trafiają się bardzo często. Dlatego też nie nadają się one do uprawy typowo gruntowej, która u nas jest niezmiernie popularna. Tylko niektóre odmiany dają takie możliwości. Ogólnie rzecz ujmując jeśli klimat jest dogodny, chryzantemy bezproblemowo uprawia się na glebach żyznych, próchnicznych a także tych, które posiadają dość duży zasób elementów pokarmowych. Jeżeli mamy ciężką glebę nie możemy hodować tych kwiatów, albowiem istnieje wówczas większe prawdopodobieństwo zmarznięcia kwiatów. Identycznie jak się ma to w przypadku niemalże każdego kwiatu, chryzantema znacznie lepiej uprawia się tam, gdzie mamy do czynienia z znacznym działaniem światła.Chryzantemy doniczkowe
Autor: Verity Cridland
Źródło: http://www.flickr.com
Uprawa (zalecamy tą stronę) nie jest taka łatwa także z innego aspektów. Chryzantemy wymagają regularnego nawożenia, dokonywanego nawet dwa razy w ciągu miesiąca. Zdecydowanie najlepszym nawozem, który można wdrożyć, jest nawóz w postaci płynnego roztworu. On zdaje się być najbardziej efektywny ze wszystkich. Wtedy to chryzantema wielkokwiatowa będzie uprawiana z zachowaniem wszelkich zasad. Efekty będą widoczne w jej szczególnej urodzie.

Gdy szukasz kwiatów zapraszamy na: Chryzantemy.pl Pychyński