Porządkowanie ogrodu

Po okropnie długiej zimie w końcu przyszła wiosna. A razem z nią przyszły pogodne dni. Możemy więc bez przeszkód wylegiwać się w ogrodzie lub na tarasie. Zanim jednakże weźmiemy kocyk na podwórze i rozłożymy się z ulubioną książką, warto uporządkować nasz ogród. Po przedłużającej się zimie na pewno jest mnóstwo pracy.
Zatem, do roboty!

Wiosna przyszła bez uprzedzeniai błyskawicznie zalała nas zielenią. W mgnieniu oka nasze trawniki się zazieleniły, a wszystko wokoło rozkwitło. Prawdę mówiąc,tego roku niewiele było czasu na sprzątanie w ogrodzie przed przyjściem wiosny. Nie mniej jednak, jeżeli jeszcze nic nie zrobiliśmy, czas najwyższy wziąć się do porządków.

Pościel wełniana - Iltex.pl
Źródło: iltex.pl
Przed tym, jak rozpoczniemy konkretne prace, przejrzyjmy akcesoria ogrodowe. Wszelkiego rodzaju haczki, szpadle i pazurki naostrzmy oraz wyczyśćmy. Jeżeli się zdarzy, że po poprzednim sezonie nasze narzędzia uległy zniszczeniu, kupmy inne.Przecież od ich formy także jest uzależnione powodzenie naszych robót w ogrodzie.Następnie zajmijmy się podłożem. Należy dokładnie oczyścić trawę, tak by usunąć wszelkie stare liście. Gdy już to uczynimy, zabierzmy się za drzewka i krzaki. Trzeba oberwać martwe gałęzie oraz poprzycinać końce, tak aby rośliny owocowały.

Ogród pełen azalii
Autor: mstorz
Kiedy już uporamy się z naszymi roślinami, zasadzimy nowe cebulki i doprowadzimy trawnik do porządku, powinniśmy udekorować nasz ogródek, tak by pobyt w nim był czystą przyjemnością. Rozglądajmy się w marketach za właściwymi meblami ogrodowymi. W sklepach jest takich cała masa. Możemy wybierać wedle naszych preferencji. Bardzo modne są meble z rattanu. Najczęściej jednak kupujemy klasyczne drewniane meble. Jeśli jednakże szukamy oszczędnych propozycji, pomyślmy o plastiku. Powinniśmy kupić specjalne poduszki ogrodowe, które przyczynią się do tego, że nasze meble będą jeszcze wygodniejsze. Świetnym pomysłem jest budowa altanki, która będzie piękną ozdobą naszego ogrodu. Pamiętajmy także o właściwym oświetleniu, które jest nie tylko praktyczne, ale także, w odpowiedni sposób zastosowane, buduje nastrój.