bezpieczeństwo

Jedną z najbardziej istotnych decyzji dla naszego dziecka jest wybór szkoły. Jaką więc wybrać placówkę oświatową - prywatną a może państwową?

Szkoła
Istnieje takie powiedzenie, iż małe dzieci to jeszcze dosyć mały kłopot, a duże to już troszkę większy. Oczywiście to jedynie takie powiedzonko, nie powinniśmy brać go do siebie, ponieważ przecież dzieci nie można rozpatrywać pod kątem “kłopotliwości”. Pomimo to, jak w każdej takiej mądrości ludowej schowane jest ziarno prawdy. A tak właściwie, na różnym etapie życia pojawia się wiele wątpliwości typu, jak spowodować, by nasze dziecko mało jak najlepiej, rozwijało się dobrze i czuło radość życia.

Czy trzeba dbać o piły spalinowe?

piła spalinowa
Autor: Bosch
Źródło: Bosch
Jeżeli zakupiliśmy piłę spalinową Husqvarna, musimy zabiegać nie tylko o jej poprawne użytkowanie, lecz także późniejszą pielęgnację. To niezwykle ważne, w szczególności jeżeli pragniemy, żeby nasza piła działała przez bardzo długi czas.

Czy współcześnie odczuwamy znaczny poziom bezpieczeństwa na drogach?

droga
Autor: Anna Więckowska
Źródło: Anna Więckowska
Użytkowanie przez nas samochodów jest w dniu dzisiejszym niezmiernie duże. Nikt z nas przypuszczalnie nie wyobraża sobie chwili, gdyby miało ich nieoczekiwanie zabraknąć. Stały się bowiem one elementarnym środkiem transportu, dzięki któremu możemy w bezproblemowy sposób przemieścić się w dowolne miejsce. Niewątpliwie możemy w każdej chwili posłużyć się publicznym transportem, niemniej jednakże jego punktualność oraz wygoda podróży pozostawia nam dużo do życzenia. Wypada dodatkowo dobitnie przyznać, że kwestia bezpieczeństwa na drogach w dużej mierze zależy od umiejętności kierowców. Doświadczenie widocznie pokazuje, że pozostawia nam ona w dalszym ciągu dużo do życzenia.

Zadbajmy o naszą Ziemię czyli recykling

przykładowa notatka
Autor: Sacha Chua
Źródło: http://www.flickr.com
Systematycznie przygotowujemy i dostajemy materiały o różnym stopniu ważności i poufności. Uwieczniamy je nie tylko w tradycyjny sposób, lecz zgodnie z duchem czasu, przy pomocy ogólnie dostępnych na rynku nośników danych, czyli płyt CD, dyskietek czy twardych dyskach naszych komputerów. Każdego dnia jesteśmy też odbiorcami różnych informacji – banki powiadamiają nas o stanie kont bądź kart kredytowych, a przyjaciele i bliscy – kartki lub listy.

Ptasie zoo

ptak
Autor: mikebarid
Źródło: http://www.flickr.com
Wrony, jemiołuszki, jerzyki czy kukułki wszyscy z ukrycia lubimy obserwować ich urodę. Obcowanie z ptakami, wsłuchiwanie się w ich śpiew to prawdziwa uczta dla ucha i oka. Przy dzisiejszym szybkim tempie życia nie patrzymy na to, co znajduje się za oknem czy na naszym parapecie, a toczyć się tam może ekscytujące życie ptasich istot.