Chryzantema

Piękno i czar chryzantemy wielokwiatowej

białe chryzantemy
Autor: alexeyklyukin
Źródło: http://www.flickr.com
Zależnie od gatunku chryzantema wielkokwiatowa może występować w różnorodnych kolorach kwiecia. Wśród szczególnie rozchwytywanych przez kupujących ofert są te o różowawym odcieniu, lecz wszystko jest rzeczą gustu klienta czy klientki oraz od niego właśnie zależy. Jest to rodzaj bylin czy półkrzewów, jakie podobają się zarówno kobietom, jak i mężczyznom, ale wielu kojarzą się ze Wszystkimi Świętymi.

Szczególnie piękne są chryzantemy wielokwiatowe

Kwiaciarnia
Autor: anne arnould
Źródło: http://www.flickr.com
Roślina taka jak chryzantema wielkokwiatowa to typ szczególnie popularnego w państwach azjatyckich kwiatu. Występuje naturalnie, to jest na dziko, w Japonii, Chinach albo Korei. Okres kwitnięcia chryzantemy przypada na późniejszą jesień. Przyznać trzeba również niezwykle wysoką estetykę tego kwiatu. Ze spraw interesujących warto wspomnieć o tym, że chryzantema o złocistym kolorze stanowi herb cesarzy japońskich, jednak musi mieć szesnaście płatków. Kwiat ten jest nierozerwalnie związany z kulturą Japonii od dawien dawna.

Jak dbać o chryzantemy

Chryzantemy
Autor: Forest and Kim Starr
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach wiele trudności z kwestiami związanymi z niezadbanymi ogrodami może pomóc rozwiązać właściwe dobranie roślin. Dobranie najlepszych gatunków nie bywa jednak zwyczajowo sprawą prostą. Aby dobrze wybrać, najlepiej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem uprawy roślin ozdobnych. Z powodu coraz zimniejszych temperatur i nadchodzącego listopada świetnym pomysłem jest zastanowienie się nad hodowlą tak uroczych kwiatów, jak chryzantema gałązkowa.

Wybieramy się posprzątać nagrobki

Nagrobek
Autor: Sidolux
Źródło: Sidolux
Parę razy do roku każdy z nas zapewne jeździ na groby w zamiarze dokonania porządków. Co jakiś czas jest to nieuchronne w połączeniu z warunkami atmosferycznymi. Kurhany naszych martwych bliskich także powinny być na tyle schludne jak nasze prywatne mieszkanie. Wyraźne wypłukanie cenotafu, zapalenie znicza czy wymiana wody w kwiatkach to elementarne działalności, które należy zrobić odwiedzając cenotafy naszych poległych krewnych.

Odkrywamy chryzantemy

Chryzantema wielkokwiatowa
Autor: Dorcia
Jesień jest porą chryzantem nie tylko w Japonii i Chinach, także u nas w Polsce. Chryzantemy oprócz astrów i wrzosów są symbolem jesieni, tak jak jesienne róże „mówią nam o pożegnaniu”. Gdy w Dzień Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny idziemy na cmentarze w dłoniach często trzymamy te piękne kwiaty. O zmroku listopadowe cmentarze - w oparach dymu unoszącego się nad płonącymi zniczami, i mocnej woni chryzantem – wyglądają zjawiskowo. Lubię ten widok. Lubię też patrzeć na chryzantemy w innym, dziennym świetle jak kwitną na moim balkonie; kupuję je od lat i cieszę się ich urodą aż do mrozów.