drzewa

Sztuczki na urządzenie działki letniskowej

Ogrodowe oczko
Autor: jpopesku1
Źródło: www.flickr.com
Wiele osób żyjących w dom jedno- lub wielorodzinnych posiada także ogród. W sytuacji domów i kamienic wielorodzinnych zazwyczaj są to tereny o niewielkiej powierzchni, oddzielone od siebie płotami. W przypadku domów jednorodzinnych natomiast często spotyka się rozległe ogrody na przydomowych terenach. W sytuacji, gdy ktoś stawia dom na własną rękę, podczas wyboru działki decyduje o wielkości ogrodu i jego formie.

Wymarzony ogród

Gdy postawiliśmy już swój wymarzony dom, powinniśmy zadbać nie tylko o jego aranżację wewnątrz, ale również na zewnątrz. Mowa rzecz jasna o pięknym i zadbanym ogrodzie, który będzie zadziwiał wszystkich naszych gości i okolicznych przechodniów. Zadanie nie jest jednak łatwe – jeżeli mamy mały ogródek, z jednej strony to plus, ponieważ możemy lepiej zaplanować na nim roślinność i ogrodowe meble, z drugiej strony to wada, gdyż przy niewielkiej powierzchni nie łatwo zdecydować się na konkretne gatunki drzew i krzewów – z wielu będziemy zmuszeni najzwyczajniej zrezygnować.

Zamawiamy akcesoria do ogrodu. Na co zwrócić uwagę?

piękne otoczaki w ogrodzie
Autor: Navin75
Źródło: http://www.flickr.com
Ogród to miejsce, które służy odpoczynkowi i relaksowi na łonie natury. Powinien być oazą spokoju dla jego właścicieli. W zależności od gustu i ilości wolnych chwil ogrody będą prezentować się w różny sposób. Dawniej przydomowy ogródek służył w pierwszej kolejności do hodowania jarzyn i owoców, by nie trzeba było ich nabywać. Jeżeli posesja była na tyle duża, odgradzało się miejsce na sad, w którym sadzono drzewa owocowe.