działka

Wycinanie drzew, o czym trzeba pamiętać

Przycinanie drzewek
Autor: Future PR
Źródło: Future PR
Każdego, kto zamierza zbudować dom, czeka przygotowanie obszaru pod inwestycję. Jak przebiegają prace terenów pod zabudowę oraz kiedy można rozpocząć takie prace? Jeśli chcemy by budowa przebiegała bezproblemowo i bez zakłóceń, konieczne jest podjęcie pewnych działań.

Brak Ci kontaktu z przyrodą? Nie jesteś w tym osamotniony. Wiele osób uskarża się na życie w wielkim mieście i marzy, iż zamieszka kiedyś na wiosce

przytulny ogródek
Autor: Madalina Ungur
Źródło: http://www.flickr.com
Mieszkasz w centrum miasta jednak coś ciągnie Cię na przedmieścia. Musisz mieszkać w mieście, gdyż masz tu blisko do pracy, zresztą, nawet jeśli chciałbyś się wyprowadzić bez mrugnięcia okiem musiałbyś sprzedać mieszkanie lub wziąć kredyt, czyli bardzo dużo formalności, a ponadto nowość w życiu. Nie chcesz tego, ale weekendy lubisz spędzać za miastem, by podziwiać dzikość przyrody i zbawiennym spokojem.

Ładne ozdoby idealne do upiększania naszego ogrodu

kompozycja z kamieni do ogrodu
Autor: waferboard
Źródło: http://www.flickr.com
Ogród to nasz własny pomniejszony kawałeczek przyrody. Jeżeli dążymy do stworzenia w nim namiastki zdrowego krajobrazu, z pewnością znajdziemy zakątek na kompozycje z kamieni.

Na niedużej działce miejskiej jest możliwość urządzić koło domu przyjazny mały ogródek. Nim zaczniemy projektowanie, musimy wziąć pod uwagę każdy szczegół. W miejskim ogrodzie niezwykle ważne jest stworzenie iluzji przestrzeni, jak również sadzenie odpowiednich roślin. Kamień otoczak, to kamień o zaokrąglonych kształtach, ukształtowany wskutek tarcia i uderzania się o siebie w korytach rzek.