działka

Wycinanie drzew, o czym trzeba pamiętać

Przycinanie drzewek
Autor: Future PR
Źródło: Future PR
Zanim powstanie budynek, większość właścicieli działki czeka przygotowanie działki pod inwestycję. W jaki sposób przygotowuje się teren pod zabudowę i kiedy można rozpocząć takie prace? Jeżeli zależy nam aby budowa przebiegała bezproblemowo i bez przeszkód, konieczne jest wykonanie kilku czynności.

Brak Ci kontaktu z przyrodą? Nie jesteś w tym osamotniony. Wiele osób uskarża się na życie w wielkim mieście i marzy, iż zamieszka kiedyś na wiosce

przytulny ogródek
Autor: Madalina Ungur
Źródło: http://www.flickr.com
Jesteś mieszczuchem jednak coś ciągnie Cię na przedmieścia. Musisz mieszkać w mieście, gdyż masz tu blisko do pracy, zresztą nawet gdybyś chciał wynieść się koniecznie byś musiał sprzedać swoje mieszkanie lub wziąć kredyt, czyli bardzo dużo formalności, a ponadto zmiana w życiu. Nie chcesz tego, lecz lubisz w weekend wyjechać za miasto, by delektować się dzikością przyrody i zbawiennym spokojem.

Ładne ozdoby idealne do upiększania naszego ogrodu

kompozycja z kamieni do ogrodu
Autor: waferboard
Źródło: http://www.flickr.com
Ogród to nasz prywatny zmniejszony kawałeczek przyrody. Jeśli dążymy do stworzenia w nim namiastki zdrowego krajobrazu, na pewno wygospodarujemy fragment na kompozycje z kruszywa.

Na małej działce w mieście można urządzić koło domu przyjazny mały ogródek. Nim zabierzemy się do projektowania, musimy wziąć pod uwagę każdy szczegół. W miejskim ogródku niezwykle ważne jest stworzenie iluzji większej powierzchni, ale też zakup odpowiednich roślin. Kamień otoczak, to kamień o zaokrąglonych kształtach, ukształtowany przez tarcie i uderzania się o siebie w korytach płynącej wody.