język obcy

Dlaczego powinno się szkolić pracowników pod względem znajomości języków obcych

Słowniki języków obcych
Źródło: http://www.sxc.hu
W dzisiejszych czasach szkolenia językowe dla firm cieszą się wzrastającą renomą i wiele przedsiębiorców z zapałem organizuje takie szkolenia dla swoich pracowników. Bezspornie każdy zgodzi się z tym, że w naszych czasach dobra znajomość języka obcego ma faktycznie istotne znaczenie.

lekcje włoskiego, nauka włoskiego w Warszawie

Słowniki języków obcych
Źródło: http://www.sxc.hu
Znajomość języków odmiennych oddziałuje na wzrost intelektu. W dzisiejszych czasach homo sapiens, który nie umie biegle posługiwać się chociażby jednym językiem obcym jest po prostu analfabetą.

Języki obce? Powrót do dawnych czasów, czyli moda na rosyjski

konferencja z lektorem
Autor: US Embassy Madrid
Źródło: http://www.flickr.com
W czasie socjalizmu nikt (poza nielicznymi wyjątkami) nie posługiwał się angielskim. Zamiast tego wielka ilość ludzi potrafiła się dogadać w języku rosyjskim. Język ten był w każdym miejscu: na studiach, w szkole, nie było innej możliwości, obowiązkiem było się go uczyć, bo nasz „bratni” sąsiad kontrolował czujnie także na nasze kształcenie. Jednocześnie, nasza gospodarka była uzależniona od ZSRR, więc błędem byłoby się uczyć innych języków, no chyba, że dla własnych ambicji. Taki stan nagle zmienił się w latach dziewięćdziesiątych.

Oferta wrocławskich szkół wyższych, na którą warto zwrócić uwagę

Studenci, edukacja
Autor: iStock
Źródło: iStock
W każdym roku określić można kierunki, które cieszą się znacznym zainteresowaniem na wśród młodych ludzi, a także wśród starszych. Rewelacyjne propozycje, które są dzisiaj na wyciągnięcie ręki, sprawiają, że kierunek taki jak informatyka Wrocław promuje z roku na rok coraz bardziej. Można się tam nauczyć wielu atrakcyjnych rzeczy, jakie okazują się przydatne w przyszłej pracy. Ciekawe oferty spełniają oczekiwania uczących się, którzy ze studiów wynoszą przede wszystkim wiedzę praktyczną, niezbędną w pracy w przyszłości.

W jaki sposób wybrać profesjonalną szkołę językową?

Słowniki języków obcych
Źródło: http://www.sxc.hu
Wszyscy świetnie wiemy, jak niezbędna jest w naszych czasach znajomość języków obcych. Osoby, biegle mówiące po angielsku mają większe szanse na dokonanie światowej kariery. Mają możliwość również odnaleźć pracę w jakimkolwiek miejscu globu.

Dojazd lektora na naukę języków obcych

Zajęcia z dojazdem lektora
Autor: Moose
Źródło: http://www.moose.pl
Warto od najmłodszych lat stawiać na edukację młodego pokolenia. Coraz szersze możliwości, jakie zagwarantować może rynek już dzisiaj to różne techniki nauczania języków obcych. Aktywności fakultatywne, doceniane przez dzieci zazwyczaj dopiero po latach, takie jak przykładowo nauka języka obcego w znacznym stopniu poprawiają koncentrację oraz naukę konkretnych przedmiotów. Rozpoczęcie nauki języka jest bardzo rekomendowane w początkowych latach życia dziecka, kiedy jego zdolności osiągają pułap.