kierunek

Myślisz, co począć po maturze? Oto kilka ciekawych kierunków studiów, które możesz podjąć.

nauka
Autor: Goleudy Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Praktycznie utarło się już, iż w współczesnych czasach niemalże każdy musi mieć ukończone wyższe studia. Dlatego zdecydowanie wielu młodych ludzi ukończywszy szkołę średnią czuje ogromną presję, zwłaszcza ze strony rodziny - co wcale nie jest takie fajne. Niewątpliwe jest, że w obecnych czasach wielu nastolatków na razie nie wie, co pragnęłoby robić w życiu - tymczasem wybrania kierunku studiów należy dokonać niemal zaraz po maturze - a praktycznie nawet wcześniej, bo wybór przedmiotów do zdania na maturze zazwyczaj determinuje późniejszą możliwość zdawania na konkretne kierunki studiów.

Egzamin z rysunku jest niezbędny, aby dostać się na kierunki związane z projektowaniem

starówka w Krakowie
Autor: Radomir Cernoch
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli zostałeś postawiony przed wyborem studiów na wyższej uczelni na pewno rozmyślasz, jaki kierunek byłby dla ciebie najbardziej odpowiedni i zapewni ci nieźle płatną pracę w przyszłości. By dostać się na większość kierunków wystarczają jedynie wyniki z matury, jest jednak parę wyjątków.

Nauka na Dolnym Śląsku

uczennice
Autor: Nazareth College
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz więcej młodych ludzi decyduje się na zdobycie wyższego wykształcenia. Tymczasem rynek pracy jest coraz mniej elastyczny. Oczywiście niektóre kierunki wciąż są gwarantują dobrą pracę, jednak większość uczelni prezentuje coraz słabszy poziom nauczania.

Prymarną przyczyną takiego stanu rzeczy jest malejąca liczna kandydatów. Uczelnie aby zachęcić kandydatów przeprowadzają kilka tur rekrutacji. Stąd też maturzyści, którzy dostają się na uczelnię często prezentują niski poziom.

Czy rzeczywiście szkoła policealna to odpowiedni wybór?

Szkoła policealna
Autor: HWUPetroleum
Źródło: http://www.flickr.com
To doskonale, że te osoby, która choć nie idą na studia wyższe, z najróżniejszych przyczyn, i tak bardzo chętnie kontynuują swoją edukację! W szczególności godne zainteresowania są szkoły policealne, których całkiem sporo w ostatnich dekadach. Świetnie, oczywiście przy założeniu, iż ta szkoła do której zamierzamy się wybrać charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem. Często tak niestety nie jest, lecz to nie oznacza, że natrafienie na porządną szkołę policealną jest nierealne.

Edukacja po szkole średniej

słuchacze na wykładzie
Autor: US Embassy Canada
Źródło: http://www.flickr.com
W dwudziestym pierwszym wieku matura i szlachetne chęci nie starczą, by znaleźć dobrą pracę. Dobrze jest zostać specjalistą w jakiejś dziedzinie i mieć pożądane przez pracodawców umiejętności. Przede wszystkim w dużym mieście, takim jak Wrocław odnalezienie posady może okazać się kłopotliwe. Na szczęście istnieją szkoły policealne we Wrocławiu, które przygotują wielu do wyśnionego zawodu. Ich absolwenci mogą realizować swoje pasje, a jednocześnie zarabiać odpowiednio dużo, by utrzymać siebie, a często i najbliższych.