krzewy

Jakie są zalety oraz negatywy żywopłotów kształtowanych i nie przycinanych?

tulipan w ogrodzie
Autor: Waldemar Jan
Źródło: http://www.flickr.com
Warto zadać sobie trochę trudu, aby prawidłowo przygotować miejsce pod przyszły żywopłot, a potem – zwłaszcza w pierwszych latach – pamiętać o regularnym jego cięciu. Bez tego nie oczekujmy za kilka lat zwartej ściany zieleni. Czas zakładania żywopłotu zależy od roślin, które pragniemy posadzić. Drzewa i krzewy liściaste z odsłoniętym systemem korzeniowym, czyli takie, które uprawiane były w szkółce w gruncie, a później wykopane do sprzedaży, sadzimy w październiku, gdy spadną liście lub wczesną wiosną, nim zaczną rozwijać się pąki.

Wymarzony ogród

Kiedy postawiliśmy już swój upragniony dom, powinniśmy pomyśleć nie tylko o jego aranżacji wewnątrz, ale także na zewnątrz. Mowa rzecz jasna o pięknym i zadbanym ogrodzie, który będzie zadziwiał odwiedzających nas gości i miejscowych przechodniów. Zadanie nie jest wcale proste – jeśli mamy niewielki ogród, z jednej strony to dobrze, ponieważ możemy lepiej zaplanować na nim roślinność i ogrodowe meble, z drugiej strony to wada, bowiem przy niewielkiej powierzchni nie łatwo zdecydować się na określone gatunki drzew i krzewów – z niektórych będziemy zmuszeni po prostu zrezygnować.

Możliwości uprawy amarylisa w Polsce

biały kwiat hortensji
Autor: Alexander van Loon
Źródło: http://www.flickr.com
Jakiego typu warunki są istotne, aby uprawa amarylisa przebiegała we właściwym, zrównoważonym trybie? Wypowiadający się w internecie, na odpowiednich stronach internetowych, specjaliści służą pomocą i radą w różnej tematyce, również przydatnych osobom dopiero rozpoczynającym swoją przygodę z uprawą tych wyjątkowych kwiatów. Amarylisy to piękne, afrykańskie kwiaty, które zdobyły szturmem wielu zwolenników. Wielobarwne oraz nadzwyczaj kształtne kwiaty amarylisa robią wrażenie!