mieszkanie

W Twoim ogródku nie może braknąć drewnianych mebli ogrodowych z wypasionymi poduszkami na krzesła

ogród z zadbanym trawnikiem
Autor: Berlt Watkin
Źródło: https://www.flickr.com
Spełniasz swoje marzenia i przeprowadzasz się z miasta na osiedle wiejskie? Już w tej chwili dowiedz się co będzie Ci konieczne w Twoim ogrodzie, by spędzać tam przytulnie i wygodnie swój wolny czas.

Dzięki codziennej segregacji śmieci, będziemy mogli zminimalizować ich ilość

śmieci
Autor: Matthias Buchmeier
Źródło: http://www.flickr.com
Segregacja śmieci to poważny problem w dzisiejszych czasach. Każda osoba „produkuje” każdego roku około 350 kg odpadów. Niestety, nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że tę pokaźną liczbę można zmniejszyć w bardzo prosty sposób. Zacznijmy od własnego domu! Dzięki codziennej segregacji śmieci, można zredukować ich ilość nawet o połowę.

Po co powinno się aranżować własnybalkon?

balkony
Autor: Schöck
Źródło: Schöck
Nawet nieduża przestrzeń bywa niezwykle praktyczna, jeśli tylko będzie właściwie zagospodarowana. To powszechnie podzielana opinia, gdy w grę wchodzą małe pokoje albo kawalerki. Tutaj robimy wszystko, by funkcjonowało nam się jak najwygodniej. Nie wiadomo jednak dlaczego, zwykle nie jesteśmy konsekwentni, gdy chodzi o balkon. To także przestrzeń, którą można doskonale zużytkować, jednak z reguły właściciele domów z balkonami zwyczajnie dają sobie spokój. Tymczasem umiejętnie wykonana aranżacja balkonu ma wiele zalet. O czym dokładnie mowa?

Naucz się myśleć ekologicznie.

Kolektory słoneczne
Autor: Klöber-HPi Polska Sp. z o.o.
Źródło: Klöber-HPi Polska Sp. z o.o.
Globalne ocieplenie to temat, który od dobrych paru lat jest bardzo „na czasie”. Jednym spędza sen z oczu, dla innych natomiast jest zwykłą mrzonką. Jedno można stwierdzić z całą pewnością - potrafi dzielić ludzi i być powodem nie tylko debat ale również kłótni. Ekolodzy twierdzą, że wzrost temperatury na Ziemi jest spowodowany działaniem człowieka, natomiast szanowani naukowcy odpowiadają, że zmiany klimatu towarzyszą nam od zarania dziejów i nie ma żadnych dowodów na to, że człowiek ma wpływ na globalny klimat. Nieważne, czy wierzymy jednym czy drugim, dbanie o środowisko naturalne powinno być naszą powinnością, jeżeli nie chcemy aby przyszłe pokolenia wychowywały się i żyły na wielkim śmietnisku.