ozdoby

Ciekawostki o chryzantemach

Fioletowe kwiaty
Autor: kevin_art
Źródło: http://www.flickr.com
Chryzantema to znana na całej kuli ziemskiej roślina ozdobna, wyróżniająca się puszystymi kwiatostanami w formie przykuwających wzrok kul bądź koszyków. Często są długotrwałe i zachowują prezencję nawet długi czas po ich ucięciu.

Po co powinno się aranżować własnybalkon?

balkony
Autor: Schöck
Źródło: Schöck
Nawet nieduża przestrzeń bywa niezwykle praktyczna, jeśli tylko będzie właściwie zagospodarowana. To powszechnie podzielana opinia, gdy w grę wchodzą małe pokoje albo kawalerki. Tutaj robimy wszystko, by funkcjonowało nam się jak najwygodniej. Nie wiadomo jednak dlaczego, zwykle nie jesteśmy konsekwentni, gdy chodzi o balkon. To także przestrzeń, którą można doskonale zużytkować, jednak z reguły właściciele domów z balkonami zwyczajnie dają sobie spokój. Tymczasem umiejętnie wykonana aranżacja balkonu ma wiele zalet. O czym dokładnie mowa?

Chryzantemy z Praszki

Dekoracje jesienne
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Praszka - nieduże miasteczko w Opolskiem. Tylko trochę więcej niż osiem tysięcy mieszkańców, kilka zabytków. Wydawać by się mogło, że w tym miasteczku nic się nie dzieje. A jednak tak nie jest. Praszka jest dobrze prosperującym ośrodkiem dla przemysłu i usług. Znajdują się tu zakłady motoryzacyjne, fabryka wytwarzająca maszyny pakujące i jeszcze parę zakładów.