papier

8 zagadnień nt. edukacji

Naprawa samochodu
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Kiedy pojawiła się w Polsce moda na studiowanie, w latach 90., całkowicie zapomnieliśmy o wykształceniu zawodowym. A szkoda, ponieważ dzisiaj brakuje tego typu specjalistów. Wielu jest magistrów rożnych kierunków bez perspektywy na bardziej udane życie, którzy nierzadko uciekli za granicę, ażeby jakoś żyć, a mało jest specjalistów z prawdziwego zdarzenia. W sumie Ci też wyjechali, ponieważ tam zarobią zdecydowanie większe pieniądze.

Dzięki codziennej segregacji śmieci, będziemy mogli zminimalizować ich ilość

śmieci
Autor: Matthias Buchmeier
Źródło: http://www.flickr.com
Segregacja śmieci to poważny problem w dzisiejszych czasach. Każda osoba „produkuje” każdego roku około 350 kg odpadów. Niestety, nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że tę pokaźną liczbę można zmniejszyć w bardzo prosty sposób. Zacznijmy od własnego domu! Dzięki codziennej segregacji śmieci, można zredukować ich ilość nawet o połowę.

Zadbajmy o naszą Ziemię czyli recykling

przykładowa notatka
Autor: Sacha Chua
Źródło: http://www.flickr.com
Systematycznie przygotowujemy i dostajemy materiały o różnym stopniu ważności i poufności. Uwieczniamy je nie tylko w tradycyjny sposób, lecz zgodnie z duchem czasu, przy pomocy ogólnie dostępnych na rynku nośników danych, czyli płyt CD, dyskietek czy twardych dyskach naszych komputerów. Każdego dnia jesteśmy też odbiorcami różnych informacji – banki powiadamiają nas o stanie kont bądź kart kredytowych, a przyjaciele i bliscy – kartki lub listy.