papier

8 zagadnień nt. edukacji

Naprawa samochodu
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Kiedy pojawiła się w Polsce moda na studiowanie, w latach dziewięćdziesiątych, zupełnie zapomnieliśmy o wykształceniu zawodowym. A to źle, bo obecnie brak tego typu specjalistów. Wielu jest magistrów różnorodnych kierunków bez perspektywy na bardziej udane życie, którzy nierzadko wyjechali do innych krajów, aby jakoś żyć, a mała jest ilość fachowców z prawdziwego zdarzenia. Właściwie Ci również wyjechali, bo tam zarobią zdecydowanie większe pieniądze.

Dzięki codziennej segregacji śmieci, będziemy mogli zminimalizować ich ilość

śmieci
Autor: Matthias Buchmeier
Źródło: http://www.flickr.com
Segregacja śmieci to ważna kwestia w obecnych czasach. Każda osoba wytwarza rocznie około 350 kg nieczystości. Niestety, nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że tę pokaźną liczbę można zmniejszyć stosując się jedynie do paru zasad. Zacznijmy od własnej przestrzeni! Dzięki codziennej segregacji śmieci, jesteśmy w stanie zredukować ich ilość nawet o połowę.

Zadbajmy o naszą Ziemię czyli recykling

przykładowa notatka
Autor: Sacha Chua
Źródło: http://www.flickr.com
Regularnie tworzymy i dostajemy materiały o różnym stopniu ważności i poufności. Zapisujemy je nie tylko na tradycyjnym papierze, ale coraz częściej za pomocą wszelakich nośników danych, czyli płyt CD, DVD czy na pendrivach. Systematycznie jesteśmy również odbiorcami różnych informacji – banki powiadamiają nas o stanie kont czy kart kredytowych, a znajomi i bliscy – prywatną korespondencję.