roślina

Letnia wycieczka może nieoczekiwanie stać się świetną okazją do zakupu nowych sadzonek chryzantem, które na jesień pięknie zakwitną

kolorowe chryzantemy
Autor: ProFlowers
Źródło: http://www.flickr.com
Na letnie wyjazdy zazwyczaj udajemy się własnym pojazdem, bo tak zaplanowana eskapada jest o dużo bardziej komfortowa niż niekończące się przesiadki w drodze nad jeziora mazurskie. A to nie pozostaje bez znaczenia, kiedy jednym z pasażerów jest małe dziecko. A długa i nużąca droga w spiekocie wymaga tego, aby zatrzymywać się dość często i zaczerpnąć świeżego powietrza.

Ciekawostki o chryzantemach

Fioletowe kwiaty
Autor: kevin_art
Źródło: http://www.flickr.com
Chryzantema to znana na całej kuli ziemskiej roślina ozdobna, wyróżniająca się puszystymi kwiatostanami w formie przykuwających wzrok kul bądź koszyków. Często są długotrwałe i zachowują prezencję nawet długi czas po ich ucięciu.

Jak optymalnie uprawiać kwiaty

kwiaty
Autor: James Jordan
Źródło: http://www.flickr.com/photos/jamesjordan/3553402575/
Nasz zespół składa się z jedynie z profesjonalnych ludzi. Idealnie znają się na pisaniu ciekawych artykułów. Umieszczane na naszej stronie artykuły są porywające i skłaniające nas do myślenia.

Bejcowanie nasion

nasiona
Pojęcie zaprawiania nasion, zwane również bejcowaniem , dotyczy przede wszystkim działań stosowanych przez większe przedsiębiorstwa produkujące żywność na handel. Żeby plon był zdrowy i urodzajny do wysiewu należy użyć zdrowego materiału roślinnego. Nie bez znaczenia jest też jakość gleby oraz nasion, które mogą być zasiedlone przez grzyby, wirusy i bakterie, które rozpoczynają żywy atak na roślinę w pierwszej fazie – podczas kiełkowania.

Jak troszczyć się o wymagające kwiaty oraz rośliny?

Czerwone kwiaty amarylis
Autor: Ian Chamberlain
Źródło: http://www.flickr.com
W czym znajduje się oryginalność rośliny takiej jak bukszpan? Wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z głęboką zielenią, cudownym zapachem oraz ze Świętami Wielkanocnymi. Szanse dekorowania domów oraz mieszkań tą rośliną są niesamowicie duże, więc co osoba to idea. Każdy z nas może również kupić za niewielkie pieniądze nasiona tej rośliny. Dzięki temu będzie mógł cieszyć się jej pięknym wyglądem przez cały rok. Rośliny tego rodzaju, jak również wszelkie rośliny ozdobne od zawsze cieszą się sporą popularnością.

Stawiamy na wyjątkowe rośliny do uprawy

rozwinięte drzewo jabłoni
Autor: Ofer Deshe
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie niezwykłym uznaniem w naszym kraju cieszą się ozdobne i oryginalne rośliny, wśród których bezsprzecznie prym wiodą drzewa owocowe. Obdarzane dużą uwagą, a co za tym idzie, popularne jagody kamczackie to rośliny niezwykłe. Wielu spyta, na czym konkretnie ta niezwykłość się opiera? Są to rośliny dekoracyjne o kulistym oraz zwartym pokroju. Są wyjątkową ozdobą ogrodu, dlatego poleca się stawiać na egzotyczne gatunki wybieranych roślin.

Rośliny perfekcyjne do ogrodu – jodła koreańska i hiacynty

mała jodła koreańska
Autor: F. D. Richards
Źródło: http://www.flickr.com
Troszczenie o estetykę naszych domów, mieszkań czy ogrodów to nasza istotna cecha charakterystyczna. Niemało z nas wybiera egzotyczne wręcz gatunki, dlatego hiacynty cieszą się tak sporą i wciąż wzrastającą popularnością. Te wyjątkowe i wielobarwne kwiaty mogą być uprawiane nawet do czterech lat na tej samej ziemi. Specjaliści z zakresu sadownictwa oraz ogrodnictwa wskazują jednak sadzenie tych roślin w czasie jesieni, gdyż dzięki temu nie będą one narażone na rozmaite bakterie i grzyby.