samochód

Wybrać nowy sprzęt bądź naprawiać – które rozwiązanie jest obecnie zdecydowanie bardziej opłacalne?

odkurzacz
Autor: MIKI Yoshihito
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj coraz częściej sporo osób zamiast naprawiać stare urządzenie, woli nabyć nowe, wyposażone w większą ilość pomocnych funkcji. W wielu przypadkach jest to zupełnie zrozumiałe, w szczególności jeżeli koszty naprawy przewyższają wartość użytkowanego sprzętu. Czasem jednakże zdarza się, że usterka jest naprawdę niewielka, wobec czego naprawa także nie będzie generowała większych kosztów.

Szkolenie kandydata na kierowcę

nauka jazdy
Autor: thekirbster
Źródło: http://www.flickr.com
Ktokolwiek, kto pragnie mieć prawo jazdy, powinien uzyskać wiedzę z obrębu ruchu drogowego. Otrzymać informacje i biegłości, jakie sprawią, że jazda autem, stanie się radością.

Przeżyć kurs nauki jazdy

jazda samochodem
Autor: order_242
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy kierowca musi przez to przebrnąć, bez wyjątków. Dla niektórych stanowi to pozytywne przeżycie, dla innych może zamienić się w koszmar spędzający sen z powiek. Mowa oczywiście o kursie na prawo jazdy.

Pierwsza godzina zapowiadała się interesująco. Pan instruktor przedstawił się grzecznie, powiedział gdzie są pasy, a gdzie właściwe pedały sprzęgła czy gazu.

Czemu otrzymanie prawa jazdy nie jest łatwe?

kierowca
Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
Od najmłodszych lat niejeden myślał o autach a także długich podróżach po bezkresnych drogach. Już w trakcie zabaw na podwórku dzieci zmyślały którymi samochodami poruszają się i jak wysokie osiągają prędkości. A im coraz starsi tym silniejsze pragnienie było posiadać swoje własne auto. Tylko, że to wszystko nie jest takie proste.

CO DZIEJE SIĘ Z SAMOCHODEM PO STŁUCZCE

Często słysząc o kolizjach drogowych dochodzi do nas informacja przekazywana przez spikera, który mówi, że auto nadaje się jedynie do kasacji. Jednak słowo to nie musi od razu być kojarzone z ogromnym wypadkiem. Otóż istnieją firmy, które zajmują się kasacją aut i to nie tylko tych powypadkowych, ale też tych starych, których to już nikt nie kupi, a właściciele sami nie są w stanie już z nich korzystać.

Sprężyny progresywne, czyli nowość

Nikomu nie trzeba wyjaśniać, jak ważne jest zawieszenie w aucie. Producenci i naturalnie kierowcy chcą ulepszyć auta, zwiększając komfort podróży. Sprężyny mają wpływ na bezpieczeństwo pasażerów i pewność kierowcy. Czy dobrym pomysłem są sprężyny progresywne?

Czy warto montować sprężyny progresywne?

Kierowcom nie trzeba opowiadać, jaką funkcję pełni zawieszenie w aucie. Producenci i sami właściciele próbują ulepszyć samochody, zwiększając wygodę w czasie podróży. Sprężyny mają wpływ na poczucie bezpieczeństwa podróżujących i spokój kierującego. Czy warto zamontować sprężyny progresywne?

Czy warto montować sprężyny progresywne?

samochód terenowy
Autor: TATA
Źródło: Marubeni Motors Poland
Fanom motoryzacji nie ma potrzeby tłumaczyć, jaką funkcję pełni zawieszenie pojazdu. Konstruktorzy i oczywiście kierowcy chcą ulepszyć samochody, poprawiając komfort jazdy. Sprężyny mają wpływ na poczucie bezpieczeństwa pasażerów i spokój kierowcy. Czy dobrym pomysłem są sprężyny progresywne?

Sprężyny progresywne, czyli nowość

Sprężyny
Źródło: http://www.vanel.com
Fanom motoryzacji nie ma potrzeby opowiadać, jaką funkcję pełni zawieszenie pojazdu. Konstruktorzy i sami kierowcy starają się ulepszać auta, zwiększając wygodę w czasie jazdy. Sprężyny wpływają na bezpieczeństwo podróżujących i pewność kierowcy. Czy dobrym pomysłem są sprężyny progresywne?

Sprężyny śrubowe – sprawdź zawieszenie

Sprężyny
Źródło: http://www.vanel.com
Krajowe drogi nie przedłużają życia pojazdom. Szczególnie w czasie zimy zawieszenie jest zagrożone. Dlatego dobrym pomysłem jest sprawdzenie samochodu – warto wtedy zmienić sprężyny. Kiedy sprawdzić zawieszenie auta?