studia

Czy wiemy w jaki sposób będzie odbywała się matura 2017?

egzamin
Autor: Alba Estévez G.
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy dochodzi końca nauka w szkole średniej, konieczne będzie potwierdzenie, czego wszyscy się przez ten okres nauczyli, a to zatwierdzenie później, będzie przekładać się na szansę kontynuowania nauki na studiach.

Kosmetologia – z jakiego względu warto jest współcześnie zdecydować się na ten kierunek studiów?

zabieg kosmetyczny
Autor: ella
Źródło: http://www.flickr.com
Wybór kierunku studiów to dla młodego człowieka niezmiernie ważna decyzja. Z jakiego powodu? Z reguły ze względu na fakt, że to właśnie od niej zależy cała przyszłość. Warto w związku z tym zastanowić się nie tylko nad tym, co tak naprawdę pragnie się robić, ale również wziąć pod uwagę zagadnienia na temat trendów na rynku pracy.

Egzamin z rysunku jest niezbędny, aby dostać się na kierunki związane z projektowaniem

starówka w Krakowie
Autor: Radomir Cernoch
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli stajesz przed wyborem kierunku studiów na wyższych uczelniach na pewno zastanawiasz się, jaki kierunek byłby dla ciebie najlepszy i zapewni ci dobrze płatną pracę po studiach. Aby dostać się na większość kierunków wystarczą tylko wyniki z matury, istnieje jednak kilka wyjątków.

Jak dobrze przyuczyć się do zdania egzaminów maturalnych?

Książki
Autor: Matthew
Źródło: http://www.flickr.com
W dniu dzisiejszym zdobycie ciekawego wykształcenia niewątpliwie jest zamiarem dużej liczby uczniów szkoły średniej. Aby wcielić w życie ten postulat konieczne jest jednak dostanie się na renomowane studia, jakie zapewnią nam świetlaną przyszłość. Dużo uniwersytetów proponuje nam interesujące kierunki studiów, których zakończenie gwarantuje nam odnalezienie dobrze płatnej pracy.

8 zagadnień nt. edukacji

Naprawa samochodu
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Kiedy pojawiła się w Polsce moda na studiowanie, w latach 90., całkowicie zapomnieliśmy o wykształceniu zawodowym. A szkoda, ponieważ dzisiaj brakuje tego typu specjalistów. Wielu jest magistrów rożnych kierunków bez perspektywy na bardziej udane życie, którzy nierzadko uciekli za granicę, ażeby jakoś żyć, a mało jest specjalistów z prawdziwego zdarzenia. W sumie Ci też wyjechali, ponieważ tam zarobią zdecydowanie większe pieniądze.

Jesteś humanistą? Wybierz studia z filologii

nauczanie języków obcych
Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
Twierdzą: „Ucz się, ucz, bo wiedza to potęgi klucz”. Ci którzy spróbowali i zostali w tego typu postanowieniu wiedzą, że jest to czysta prawda i ale także fałsz. Wiedza jest niezwykle potrzebna, żeby otrzymać lepszą pracę, a tym bardziej pozwala lepiej, bardziej luksusowo żyć, lecz z drugiej strony, co nam po mądrości, gdy pracy nie możemy zdobyć, kiedy człowiek ukończył trzy kierunki, a żaden pracodawca nie chce dać mu pracy. Nie interesują ich studia, przepytują go za to o wcześniejsze miejsca pracy, ale kiedy miał pracować, jak bez przerwy studiował. To problemy wielu młodych ludzi. Recepta dla kolejnych magistrów jest taka, że jak już tak bardzo chcesz studiować coś z nauk humanistycznych czy społecznych to wybierz najlepiej studia filologii obcej.

Humanista vs. ścisłowiec

Nauka: humaniści vs. ścisłowcy
Autor: shho
Źródło: http://sxc.hu
Jeśli humanista powie, iż „świat schodzi na psy”, to ścisłowiec pocznie zawieszać na nim te psy, ukazując swoją przewagę w aktualnej rzeczywistości. Słowa humanisty na pewno są zbyt jednoznaczne, bo świat jest za bardzo skomplikowany, aby mówić o nim w sposób czarno-biały, jednak należy potwierdzić, że ludzie o bardziej matematycznych czy fizycznych (ścisłe nauki) umiejętnościach mają trochę łatwiej. A co się dzieje w tym momencie z humanistami? Albo mają jakiś pomysł, albo załamani udają się do Urzędu Pracy.

Jak najlepiej dobre profesjonalne książki informatyczne?

idealny laptop
Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnych czasach komputery są tak powszechnie używane, że praktycznie przestajemy zwracać na nie uwagi. Monitor albo laptop nie będzie już nikogo dziwić, tak samo jak nie dziwi fakt, że jednym z najpopularniejszych dzisiaj zawodów jest informatyk. Do niedawna jeszcze komputerowiec rozumiany był jako osoba, która mogła się zająć całością spraw związanych z używaniem sprzętu komputerowego, czyli programami i sprzętem, lecz poprzednie lata przyniosły sporo specjalizacji.

Jakiego typu studia dają zatrudnienie?

Absolwenci, studia
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Czy studia wyższe są potrzebne do prowadzenia radosnego życia, w szczególności takiego zawodowego? Z pewnością nie! Można znaleźć wiele osób, które generalnie nie uskarżają się na swój los, a jakoś nie mają świetnego wykształcenia. Chociaż oczywiście i tak studia są przeraźliwie przydatne w typowym żywocie przeciętnego Polaka.

Z jakiego powodu warto studiować podyplomowo?

nauka
Źródło: http://www.sxc.hu/
Jest takie powiedzenie, że człowiek uczy się całe życie. I jest to prawda, ponieważ chcąc coś osiągnąć w życiu zawodowym nie można ograniczyć się jedynie do tego, co się zdobyło w szkole czy na studiach. Każde nowe zajęcie to możliwość zdobycia kolejnych umiejętności i doświadczeń i jeżeli ktoś będzie miał tylko ochotę, to może sporo się nauczyć w takiej sytuacji.