trawnik

Trawnikowe mieszanki, czyli które nasiona nabyć, żeby cieszyć się zachwycającym trawnikiem?

Kiełkująca trawa
Autor: Jack Pre
Źródło: http://www.flickr.com
Piękny, mocno zielony trawnik to szczyt marzeń każdego miłośnika ogrodnictwa. Jednakże co należy zrobić, aby samodzielnie uzyskać taki trawnik na naszym podwórzu? Kluczową sprawę stanowią starannie dobrane nasiona traw, a także dokładna pielęgnacja wzrastającej trawy.

Praktyczne urządzenie, które może ułatwić pracę

Trawnik nie ma wakacji
Autor: McCulloch
Źródło: McCulloch
Jeżeli mamy wreszcie swój dom to należy się dokładnie zastanowić, co ma szanse nam się sprawdzić, tak aby przedstawiał się on cudownie oraz równocześnie, byśmy sami czuli się w nim bezpiecznie. Trzeba na przykład zadbać o jak najlepszy wygląd ogrodu, ale także i o to, by w nocy podwórko było idealnie rozjaśnione, tak byśmy nie musieli się po nim przemieszczać po omacku.

Ogród powinien być wspaniały

Letnia pielęgnacja trawnika
Autor: Husqvarna
Źródło: Husqvarna
Każdy z nas kocha mieszkać w fantastycznym środowisku, gdzie jest czysto i ładnie, gdzie na pewno cudownie się wypoczywa po męczącym dniu. Z tego powodu również, tak ważne jest to, w jaki sposób przedstawia się nasz ogród, szczególnie że niejako jest on naszą wizytówką, ponieważ jeśli przybywają do nas jacyś goście, to w pierwszej kolejności zauważają sam budynek i teren dookoła niego, a dopiero potem nas oraz wnętrze domu.

Porządkowanie ogrodu

Ogród pełen cienia
Autor: Jean-Sebastien Roy
Źródło: Ogród pełen cienia
Po bardzo długiej zimie w końcu nastała wiosna. A razem z nią przyszły ciepłe dni. Możemy zatem do oporu leniuchować w ogrodzie albo na tarasie. Zanim jednakże weźmiemy pled na podwórze i rozłożymy się z ulubioną książką, warto uporządkować nasz ogród. Po tak długiej zimie na pewno jest wiele pracy.