zysk

Czy wiemy w jaki sposób będzie odbywała się matura 2017?

egzamin
Autor: Alba Estévez G.
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy dochodzi końca nauka w szkole średniej, konieczne będzie potwierdzenie, czego wszyscy się przez ten okres nauczyli, a to zatwierdzenie później, będzie przekładać się na szansę kontynuowania nauki na studiach.

Krajowe szkoły wyższe wprowadzają coraz to ciekawsze kierunki nauki

kierunek kosmetologia
Kosmetologia, czyli nauka o kosmetykach?


Skądże znowu. Coraz większa ilość uczelni wprowadza ten kierunek studiów. Powstają też kolejne uczelnie o takim kierunku. Kosmetologia jest obecnie bardziej popularna niż gros wydziałów, które do niedawna były mocno oblegane przez maturzystów.

Olimpiada dla informatyków - ogromne nagrody

Tatuaż
Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli interesujesz się programowaniem, i posiadasz tym zakresie aktualnie pewne doświadczenie, ale chciałbyś sprawdzić swe umiejętności w warunkach współzawodnictwa, to wzięcie udziału w Hackathonie jest twym celem. Zaangażowanych zachęcamy do dalszej lektury artykułu.

Szkoły dla dorosłych są wyjątkową okazją na progres dla wszystkich tych, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje lub przekwalifikować się na inną pracę

bezpłatna nauka
Autor: Michel Curi, Jr., MBA
Źródło: http://www.flickr.com
Nieliczną z doskonałych idei, na którą człowiek może mieć chrapkę, to doskonalenie swoich umiejętności

. Jednakże za młodu często nie mamy takowej opcji. Przyczyny bywają różne, na przykład: problemy budżetowe lub założenie rodziny.

W jaki sposób pokierować można nauką po ukończeniu średniej szkoły, plusy szkół policealnych.

nauka - marina
Autor: Victor R. Ruiz
Źródło: http://www.flickr.com
Z roku na rok powiększa się ilość osób, które studiują, jeżeli chodzi o tę kwestię to już dogoniliśmy bardziej rozwinięte kraje. Do wyboru dla absolwentów szkół średnich są rozmaite uczelnie państwowe, lecz również jest coraz więcej prywatnych, w których za kształcenie się ponosi się opłaty. Coraz częściej też nauka na wielu kierunkach zupełnie inaczej niż jeszcze kilkanaście lat temu. Dużo większy nacisk zaczyna się kłaść na zdobywanie wiedzy, która może się przydać w zawodowym życiu, pojawiają się też kierunki ściśle powiązane z zapotrzebowaniem na rynku pracy. Tym sposobem coraz liczniejsza grupa studentów uczy się nie tylko po to, żeby być na studiach, lecz po to, aby zyskać atrakcyjny zawód a później pracę. I to im zaczyna im się udawać, bo po skończeniu wielu uczelni nie będzie żadnych problemów z tym, że będzie się trzeba zgłaszać się do pośredniaka czy też poszukiwać miesiącami jakiejś pracy, a na koniec skończyć za ladą w sklepie. Model taki często jest wybierany przez sporo ambitnych, młodych osób które zamierzają coś w życiu uzyskać, lecz nie jest jedyny.